Pradeda veikti paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas nuo ištakų iki XVII a.“
2020 liepos 13

Pažymint Lietuvos valstybės šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metus, 2018 m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje buvo atidaryta paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“, kuria buvosiekiama aktualizuoti turtingą šio regiono archeologinį paveldą, mažai žinomų regionų savitumą, didinti jų matomumą Europos paveldo kontekste.

Parodą organizavo ir parodos katalogą išleido Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kartu su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu bei partneriais: Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Proistorės ir ankstyvosios istorijos muziejumi Berlyne (Museum für Vor- und Frühgeschichte, Staatliche Museen zu Berlin – Preußischer Kulturbesitz), Šilutės Hugo Šojaus, Kretingos, Trakų istorijos bei Vytauto Didžiojo karo muziejais, bendradarbiaudamas su Šiaurės rytų ir Vidurio Europos rinkinių bei dokumentų tyrimų komisija.

Paroda (kaip ir katalogas) – pirmoji, skirta Klaipėdos krašto archeologijai, joje buvo pristatyta visus laikotarpius reprezentuojanti medžiaga. Parodoje buvo eksponuojama apie 400 eksponatų, tarp jų – į Lietuvą atvežti 121 niekada nerodyti Braunšveigo žemės muziejuje (Braunschweigisches Landesmuseum), Georgo-Augusto universiteto Proistorės institute (Seminar für Ur- und FrühgeschichteGeorg-August-Universität Göttingen) bei Proistorės ir ankstyvosios istorijos muziejuje Berlyne saugomi eksponatai. Į parodos katalogą įtraukti 836 eksponatai, katalogui tekstus parašė ir katalogą parengė 25 lietuvių ir vokiečių mokslininkai bei muziejininkai. Kataloge skelbiami 38 straipsniai (lietuvių ir anglų kalbomis), apibūdinantys pagrindinius Klaipėdos krašto raidos etapus nuo akmens amžiaus iki XVII a. pabaigos.

Šios stendinės parodos idėja – pagrindinėmis minėtos parodos ir katalogo temomis pristatyti archeologinių tyrimų medžiagą nuo XIX a. antrosios pusės iki pat pastarųjų metų, nes kraštą aktyviai tyrė vokiečių mokslininkai, tarpukariu – lietuviai, o nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki dabar – naujos Lietuvos archeologų kartos. Parodos tematika apima bendruomenių pasaulėžiūros ir socialinės raidos atspindžius, laidosenos bruožus, kultūrinius ir prekybinius kontaktus, karybą, Klaipėdos miesto ištakas.

Projektą „Klaipėdos (Memel) kraštas nuo ištakų iki XVII amžiaus“ finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė, Museum & Location GmbH, UAB „Pamario restauratorius“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, UAB „Mano būstas“, koncerno „Achemos grupė“ narė UAB „Klaipėdos laivų remontas“.

Kilnojamąją stendinę parodą sklaidai parengė Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Paroda veiks nuo liepos 16 iki spalio 11 d.

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Baigėsi 2022 Menų festivalis KVADRATU [diskusija, video]
2022 spalio 6

Kviečiame pasiklausyti pokalbio apie NAMUS, kurie šįmet buvo pagrindinis festivalio leitmotyvas. Diskusijoje „Globalus pasaulis. Kur mano namai?“ dalyvauja tauragiškis aktorius, rašytojas ir piligrimas Juozas Gaižauskas. Pokalbis vyko 2022 rugsėjo 21 d. Tauragės meno mokyklos Aktų salėje po J. Gaižausko monospektaklio „Camino Tauragė – Santjago de Compostela“.

Stilizuotų inkilų paroda
2020 kovo 2

Menas reikalauja aukų, sako Morfai (tikrasis vardas Timotiejus Norvila), paklaustas, ar nėra pavojinga užsiimti grafičių piešimu ekstramaliomis sąlygomis. Įvairiapusis menininkas iš Kauno į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ sausio 7 d. atvežė dešimt medinių paukščiams skirtų inkilų. Tai ne bet kokie inkilai, o tarsi maži improvizuoti modernistinės architektūros nameliai, jaukūs ir mieli pasižiūrėti. Lietuvos laikinoji sostinė […]

VISUOMENEI PRISTATYTAS MUZIEJAUS RESTAURUOTAS 1930 M. TAURAGĖS MIESTO ŽEMĖLAPIS
2022 spalio 10

Per Europos paveldo dienas šių metų rugsėjo 15 d. visuomenei pristatytas 1930 metų restauruotas miesto žemėlapis. Ranka braižytame Tauragės plane matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Itin prastos būklės eksponatą teko restauruoti. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.