TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

Pilies menės

Buvusio Rusijos imperijos muitinės kalėjimo patalpos skliautuotuose rūsiuose pritaikytos reprezentacinėms reikmėms, sąlyginai vadinamos Kultūrinių derybų, Deklaracijų ir Diplomatijos menėmis. Salėse galėsite išvysti sienos tapybą – pirmųjų Tauragės valdytojų herbus, šešėlių teatro instaliacijas. Interjeras įrengtas XIX a. pr. ampyro stiliumi, prisimenant pilies statybos metus. Kitos patalpos su garso ir vaizdo įranga, belaidžiu internetu pritaikytos edukacijoms, parodoms. Paslapčių kambaryje galėsite patirti įspūdingą kelionę požemiu po Tauragės žymiausias vietas arba pasižvalgyti į daugybę miniatiūrinių praeities vaizdelių daugiau kaip tūkstančio negatyvų fototekoje. Atverti įspūdingi dalies patalpų skliautai, išsaugotos išlikusios originalios „geležytų“ plytų grindys, visos patalpos pasiekiamos neįgaliesiems. Rūsiuose yra kalėję daug knygnešių, o taip pat net ir garsiųjų 1908 m. automobilių lenktynių aplink pasaulį Niujorkas-Paryžius dalyviai!

Interaktyvi miesto istorijos ekspozicija

Salės centre stovintis interaktyvus stalas su lietimui jautriu ekranu vaizduoja Tauragės rajono ribas su lankytinomis vietomis. Kompiuterinės programos dėka galėsite paklausyti pasakojimų apie seniausią archeologinę krašto praeitį ir net sužaisti žaidimą, kuriame turėsite sudėlioti dėlionę, o paskui atsakyti į pateiktą klausimą. Stalą iš visų pusių supa stendai su svarbiausiomis krašto ir miesto datomis bei įvykiais. Yra dviratis, kurį minant priešais esančiame ekrane matomi Tauragės filmuoti vaizdai.

Šalia esanti parodų salė skirta nuolat keičiamoms ekspozicijoms įvairiomis temomis, taip pat, kaip ir šiaurinis bokštas.

Archeologijos ekspozicija

Rytiniame pilies bokšte garbaus archeologo prof. dr. Eugenijaus Jovaišos iniciatyva įsteigta archeologijos ekspozicija seniausiai krašto istorijai pažinti, kuri siekia pirmuosius amžius po Kristaus. Antrame aukšte pamatysite garsiojo Dauglaukio kapinyno radinių kopijas, kurį paliko Nemuno žemupio kultūros žmonės - skalvių protėviai. Vitrinose išvysite keletą radinių iš panašaus laikotarpio Vėluikių senkapio bei Opstainių apylinkių. Mažuosius ir jų tėvelius tikrai nustebins interaktyvi smėlio dėžė su kinetiniu smėliu, kurioje patys galėsite statyti savo piliakalnį, įtvirtinimus, kanalus ir gynybinius pylimus.

Fotografijos galerija

Pietiniame bokšte įsikūrusi fotografijos galerija - tai fotomenininkų meka, kuriais Tauragė gali didžiuotis ir pagrįstai laikyti save vienu iš Lietuvos fotografijos centrų. Duris forografijos galerija atvėrė 2003 m. spalio 10 dieną po bokšto rekontrukcijos. Muziejaus darbuotojas, žymus fotografas Romualdas Vaitkus, yra šios galerijos siela. Galerijoje yra dvi salės, kuriose galima eksponuoti 40-50 didesnio formato darbų. Kasmet čia atidaroma apie 12 skirtingo žanro fotoparodų, kurias rengia menininkai iš visos Lietuvos bei užsienio.

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai

Prezidento g. 38 namo rūsyje 1996 m. pradėta kaupti ir 1997 m. birželio 14 d. pašventinta tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspozicija. Ten, kur po karo sovietiniais metais buvo NKVD būstinė, tardyti bei kankinti kovotojai už laisvę. Ekspozicijoje sukaupta daugybė nuotraukų apie partizaninį karą ir tremtis, užrašyti žmonių atsiminimai. Kiemelyje pastatytas paminklas laisvės gynėjams - šalia vietos, kur buvo laidojami nukankinti žmonės. Įrengta nauja, moderni ekspozicija su kamera, karceriu, tardytojo kabinetu, partizanų bunkeriu, edukacine erdve. Panaudotos išmaniosios technologijos.

Plačiau: darbo valandos, registracija, žemėlapis >Muziejaus struktūra<


Skaudvilės krašto muziejus

Antrame pagal dydį rajono mieste – Skaudvilėje (Tauragės g. 24) – yra įkurtas šį kraštą reprezentuojantis muziejus, kurį prižiūri muziejininkė Inga Nagaitienė. Gražiame, daugiau nei šimtmečio senumo pastate, Skaudvilės muziejuje galite aplankyti įvairios tematikos ekspozicijas. Etnografinė, kurioje galima išvysti įvairiausių buities rakandų, audimui, verpimui skirtų daiktų bei įrankių; žemės ūkio reikmenų ir padargų. Istorijos salėse įvairių laikotarpių Skaudvilės miestelio istorija atspindžiai: archeologiniai bei Antrojo pasaulinio karo radiniai; Skaudvilės valsčiaus sekretoriaus darbo vieta, vaistinės įrankiai ir žinoma miestelį garsinusių amatininkų darbai.
Skaudvilės krašto muziejus kviečia apsilankyti ir sudalyvauti edukacinėje programoje „Archeologiniai kasinėjimai“ bei žygyje „Atrask senąją Skaudvilę“.

Skaudvilės krašto muziejus kviečia apsilankyti ir sudalyvauti edukacinėje programoje „Archeologiniai kasinėjimai“.

Plačiau: darbo valandos, registracija, žemėlapis >Muziejaus struktūra<

Istorijos ekspozicija


Etnografijos ekspozicija


Gamtos ekspozicija

 

Antano Bagdono tautodailės ekspozicija

Šiuo metu Griežpelkiuose, link Tilžės vedančiame Mažosios Lietuvos kaime, verslininkų sodyboje eksponuojami
muziejui dovanoti Tauragės garbės piliečio Antano Bagdono tautodailės dirbiniai.

Plačiau: kontaktai, žemėlapis >Muziejaus struktūra<