TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Etnografijos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Gamtos ekspozicija...
Tauragės krašto muziejuje...
...Etnografijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Istorijos ekspozicija...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

SkaudvilesVaistineMinint vaistinės jubiliejų, Skaudvilės krašto muziejinė ekspozicija surengė parodą „Skaudvilės vaistinei 130 metų“. Parodoje eksponuojamos senos fotografijos ir autentiški vaistinės receptai.
Skaudvilė XIX a. pab. dėl aktyvios prekybos buvo gan judrus pasienio miestelis. Čia daugėjo įvairių tautybių gyventojų. Gyventojų gausėjimas ir bloga miestelio sanitarinė būklė (trūko šulinių, gatvės negrįstos, gyventojai nepasižymėjo sanitarine kultūra) turėjo įtakos įvairių ligų plitimui.

Žmonės dažniausiai gydėsi namuose. Dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą miestelyje dirbo privatūs gydytojai, tačiau šios paslaugos žmonėms buvo per brangios.
Kaimo tipo vaistinė Skaudvilėje pradėjo veikti 1884 m. Iš pradžių tai buvo nedidelė įstaiga. Jos pirmasis vedėjas – provizorius  L. Abromovičius.  Bėgant metams, įstaiga didėjo, keitėsi ir jos vadovai. Pirmosios Lietuvos Respublikos metais vaistų netrūko, tačiau kainos buvo gana aukštos, todėl daugelis vis dar gydėsi namuose žolelėmis. 1940 m. Skaudvilės vaistinė buvo suvalstybinta. Karo metais sudegus vaistinės pastatui, įstaiga perkeliama į degtinės parduotuvę, vadinamą „Monopoliu“. Nuo 1957 m. vaistinei vadovavo provizorius Justinas Kuzavas. Tai buvo visų gerbiamas farmacininkas, kuriam dirbant buvo suremontuotos ir darbui pritaikytos patalpos. Šiandien šis pastatas yra išlikęs tik fotografijose ir skaudviliškių atmintyje.
Parodos atidarymo metu žodį tarė žmonių pasitikėjimą užsitaranavusi ilgametė vaistinės darbuotoja Sofija Karašienė. Pasak jos, darbas buvo labai sunkus, atsakingas ir visiškai kitoks negu dabar, kadangi vaistai buvo gaminami vaistinėje. Vaistininkai bendradarbiavo su gydytojais, kurie kasryt užsukdavo į bendrą pasitarimą. Patys vaistininkai buvo laikomi „antraisiais gydytojais“. S. Karašienė visada maloniai išklausydavo kiekvieną, prireikus ir pakonsultuodavo, jeigu būdavo tam laiko, nes turgaus dienomis čia nusidriekdavo ilgos eilės.

Skaudvilės krašto muziejinės ekspozicijos muziejininkė Inga Nagaitienė