TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Istorijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Gamtos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Etnografijos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
Tauragės krašto muziejuje...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

AuksoVainikas2014Lietuvos liaudies kultūros centras 2005 m. įsteigė „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.


Tauragės krašto muziejuje surengta jau dešimtoji regioninė (Tauragės apskrities) paroda „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybės. Spalio 29 d. įvyko parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. Komisija, sudaryta iš Lietuvos liaudies kultūros centro specialistų ir Tauragės rajono dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui.
Regioniniame ture už liaudies vaizduojamąją dailę III-ąsias vietas laimėjo medžio drožėja Ona Paulauskienė iš Batakių, ir Angelė Grabauskienė iš Jurbarko už tapybą, II-ąją – Laimutė Ašmonaitienė iš Jurbarko už grafiką. Už liaudies taikomąją dailę III-osios vietos paskirtos Zenonui Radvilui iš Tauragės už juvelyriką ir Onutei Jasaitienei iš Jurbarko už margučius, II-oji vieta –tauragiškei Milanai Jaceničienei už audinius. Pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko tauragiškė margučių margintoja Jadvyga Urbutienė, šilališkis medžio drožėjas Alfonsas Maulius ir šilališkis kryždirbys Alvydas Pocius. Darbus vertimo šie komisijos nariai: dr. Teresė Jurkuvienė (Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė), dr. Alė Počiulpaitė (Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vyriausioji specialistė), Vida Karbauskienė (Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė), Danutė Naujokienė (Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja) ir Darius Kiniulis (Tauragės krašto muziejaus muziejininkas-ekskursijų vadovas).
Nuoširdžiai dėkojame muziejaus etnografei Viliutei Ružinskaitei už kasmetinį rūpestį sukviečiant menininkus ir parodos organizavimą.

Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks sausio 6 d., per Tris karalius Lietuvos Nacionaliniame muziejuje Vilniuje.