TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...pamatysite, kokius įrankius žmonės naudojo buities darbams...
...apsilankysite bokštų ekspozicijose...
...nusikelsite į gilią skalvių genties senovę...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...turtingame eksponatais gamtos skyriuje susipažinsite su daugybe paukščių, moliuskų, drugelių, žinduolių rūšių...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...pažinsite subtilų baltų meną...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Griežpelkiuose Jūsų lauks Antano Bagdono tautodailės darbų paroda...
...pamatysite 20 milijonų metų senumo suakmenėjusį medį...
...dėmesį patrauks etnografiniai baldai ir audiniai...
...pirmųjų mūsų eros amžių daiktai nukels į žilą krašto praeitį...
...Skaudvilės ekspozicijoje susipažinsite su krašto etnografija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...išmėginsite interaktyvųjį stalą...
Tauragės krašto muziejuje...
...apsilankę muziejuje Jūs...

Lankymas:

   I–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 676 87 756, +370 616 38 836

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

Tauragės pilis 360°

1962627 704177306300114 667504576 n2014 m. vasario 26 d. Tauragės krašto muziejuje įvyko moksleivių liaudies dailės konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo atidarymas ir laureatų paskelbimas.
Moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ iniciavo Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas saugoti ir puoselėti tradicinio meno šakas, plačiau parodyti talentingų vaikų dailės darbus, sukurtus liaudies meno ir tradicinių amatų įtakoje. Varžydamiesi dėl simbolinių „Sidabro

vainikėlio“ prizų, jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, dailiųjų amatų įgūdžius. Konkursinės parodos sudomina ir tėvus, bendraamžius. Tuo pačiu pagerbiami mokytojai, ugdantys moksleivių meninius gebėjimus. Parodos vyksta trimis etapais. Rengiami rajoniniai, regioniniai ir respublikinis turai.
Šiemet „Sidabro vainikėlis“ rengiamas jau antri metai ir dalyvių skaičiumi buvo gausesnis negu pernai. Darbus parodai pristatė 53 moksleiviai iš 10-ties Tauragės miesto ir rajono mokyklų. Iš viso eksponuojama 90 darbų.
Paroda pasižymi darbų ir atlikimo technikų įvairove. Eksponuojami medžio dirbiniai (prieverpstės, kaukės, žvakidės, interjero elementai), tekstilė (pagalvėlės, nertos, siuvinėtos servetėlės, riešinės, juostelės), vėlimas iš vilnos (kepurės, šalikėliai, veltiniai batai), keramika (paukščiukai, puodynėlės, ąsotėliai, žvakidės), karpiniai, siuvinėti paveikslėliai, šiaudinis sodas.
Komisija atrinko laureatus pagal dvi amžiaus grupes, kurių darbai varžysis regioniniame konkurso ture. Pirmąsias vietas laimėjo Jovarų pagrindinės mokyklos moksleivė Ema Remeikytė (mokytoja Danguolė Juozaitienė) už siuvinėtą palaidinę ir Moksleivių kūrybos centro moksleivė Silvija Saknalašvilytė (mokytoja Margarita Paukštaitienė) už keramines puodynėles. Antrąsias vietas pelnė Jovarų pagrindinės mokyklos moksleivis Lukas Jankauskas (mokytojas Vidas Galbogis) už išdrožinėtą prieverpstę bei „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos moksleivė Laura Šimaitytė (mokytoja Sigyta Gembutienė) už juosteles. Trečiųjų vietų diplomai atiteko „Versmės“ gimnazijos moksleivei Aušrai Naikauskaitei (mokytoja Audra Paulauskienė) už veltinukus ir „Šaltinio“ progimnazijos moksleivei Kamilai Endriekutei (mokytojas Gintaras Cemnalianskis) už keramines kaukes.
Tikimės, kad graži „Sidabro vainikėlio“ tradicija tęsis, o laureatai dar kartą susitiks jau netrukus – balandžio 9 d. Tauragės krašto muziejuje rengiamame regioniniame konkurso ture.