TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Etnografijos ekspozicija...
...Istorijos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
Tauragės krašto muziejuje...
...Gamtos ekspozicija...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Gamtos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

1962627 704177306300114 667504576 n2014 m. vasario 26 d. Tauragės krašto muziejuje įvyko moksleivių liaudies dailės konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo atidarymas ir laureatų paskelbimas.
Moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ iniciavo Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas saugoti ir puoselėti tradicinio meno šakas, plačiau parodyti talentingų vaikų dailės darbus, sukurtus liaudies meno ir tradicinių amatų įtakoje. Varžydamiesi dėl simbolinių „Sidabro

vainikėlio“ prizų, jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, dailiųjų amatų įgūdžius. Konkursinės parodos sudomina ir tėvus, bendraamžius. Tuo pačiu pagerbiami mokytojai, ugdantys moksleivių meninius gebėjimus. Parodos vyksta trimis etapais. Rengiami rajoniniai, regioniniai ir respublikinis turai.
Šiemet „Sidabro vainikėlis“ rengiamas jau antri metai ir dalyvių skaičiumi buvo gausesnis negu pernai. Darbus parodai pristatė 53 moksleiviai iš 10-ties Tauragės miesto ir rajono mokyklų. Iš viso eksponuojama 90 darbų.
Paroda pasižymi darbų ir atlikimo technikų įvairove. Eksponuojami medžio dirbiniai (prieverpstės, kaukės, žvakidės, interjero elementai), tekstilė (pagalvėlės, nertos, siuvinėtos servetėlės, riešinės, juostelės), vėlimas iš vilnos (kepurės, šalikėliai, veltiniai batai), keramika (paukščiukai, puodynėlės, ąsotėliai, žvakidės), karpiniai, siuvinėti paveikslėliai, šiaudinis sodas.
Komisija atrinko laureatus pagal dvi amžiaus grupes, kurių darbai varžysis regioniniame konkurso ture. Pirmąsias vietas laimėjo Jovarų pagrindinės mokyklos moksleivė Ema Remeikytė (mokytoja Danguolė Juozaitienė) už siuvinėtą palaidinę ir Moksleivių kūrybos centro moksleivė Silvija Saknalašvilytė (mokytoja Margarita Paukštaitienė) už keramines puodynėles. Antrąsias vietas pelnė Jovarų pagrindinės mokyklos moksleivis Lukas Jankauskas (mokytojas Vidas Galbogis) už išdrožinėtą prieverpstę bei „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos moksleivė Laura Šimaitytė (mokytoja Sigyta Gembutienė) už juosteles. Trečiųjų vietų diplomai atiteko „Versmės“ gimnazijos moksleivei Aušrai Naikauskaitei (mokytoja Audra Paulauskienė) už veltinukus ir „Šaltinio“ progimnazijos moksleivei Kamilai Endriekutei (mokytojas Gintaras Cemnalianskis) už keramines kaukes.
Tikimės, kad graži „Sidabro vainikėlio“ tradicija tęsis, o laureatai dar kartą susitiks jau netrukus – balandžio 9 d. Tauragės krašto muziejuje rengiamame regioniniame konkurso ture.