TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Gamtos ekspozicija...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Etnografijos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Istorijos ekspozicija...
Tauragės krašto muziejuje...
...Gamtos ekspozicija...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

 IMG 9517Ekspozicijos, edukacinės erdvės, ekskursijų vedimas – visa tai, atidarius muziejų po modernizacijos, buvo papildyta išmaniais sprendimais. 2019 m. Lietuvos kultūros taryba finansavo projektą „Interaktyvi ekskursija Tauragės krašto muziejuje "Santaka" II dalis“, kurios metu buvo kuriamas turinys skirtas specialiai muziejaus istorijos ekspozicijai. Programėlėje išlaikomas šiuo metu itin populiarus estetiškas minimalizmas, derinant klasikinius eksponatų pristatymo metodus su šiuolaikiškais. Tad ir kuriamos programėlės stilistika atspindi muziejaus ekspozicijoje bei logotipe esančius simbolius. Įgyvendinamu projektu buvo siekiama – supažindinti lankytojus su Tauragės krašto išskirtinumu, įdomiausiais istoriniais įvykiais, žinomiausiomis regiono asmenybėmis ir pan. Vartotojas tęsdamas savo kelionę po muziejų su jam skirtu planšetiniu kompiuteriu plane galės matyti visus išmanius ekspozicijoje esančius taškus, kurie bus aktyvuojami programėlės pagalba.

IMG 9960Lankytojai apsilankę istorijos salėje galės susipažinti su žymiausiais tauragiškiais. Ekrane pateikiamas foto montažas, kuriame vaizduojama daugybė žinomiausių Lietuvos žmonių. Lankytojui reikės pažymėti tuos, kurie yra gimę Tauragėje, arba kitaip susiję su šiuo miestu. Istorijos ekspozicijoje taip pat bus integruojami subtilūs žymekliai, pristatantys vis kitą realiginę konfesiją. Ekraną nukreipus į nurodytą žymeklį – ekrane iškyla tą religiją pristatanti šventovė. Pvz., ekraną nukreipus į Judaizmą žymintį ženkliuką, ekrane išnirs Tauragės miesto sinagoga. Istorija byloja, kad Tauragėje nuo seno gyveno įvairių tautybių žmonės, vienas žaidimas dedikuotas būtent šiai temai. Lankytojai planšetiniame ekrane galės priskirti skirtingų tautybių personažams jų kultūrai būdingus daiktus.

Tauragė – pasienio miestas. Sekantis žaidimas akcentuoją „gyvenimą prie sienos“ bei komikso stiliumi papasakojama knygnešio istorija. Paskutinysis žaidimas ne tik leis lankytojams interaktyviai susipažinti su Tauragės dvarą valdžiusių giminių herbais, bet ir iš Tauragės vietininkų herbų simbolių susidėlioti savo herbą. Sukurtą herbą lankytojas galės parsisiųsti jį elektroniniu paštu, į asmeninę pašto dėžutę.

IMG 9965Pastaraisiais dešimtmečiais skaitmeninių technologijų dėka smarkiai keitėsi muziejų funkcijos bei muziejininkystės principai – nuo muziejaus kaip kolekcionuojančio ir saugojančio objektus iki muziejaus kaip medijos ir atminties vietos. Kaip teigia Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė: „Inovacijų naudojimas yra neatsiejama šiuolaikinio muziejaus dalis, leidžianti inovatyviai pateikti informaciją, kurti istorinį, kultūrinį, socialinį ar kitokį kontekstą“.

Sukurtą programėlę pilnai išbandyti bus galima jau kitų metų pradžioje.

Projektą finansavo:

Taurages-rajono-savivaldybe-600x600-2-PNGLTK Logotipas1