TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Etnografijos ekspozicija...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Istorijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Etnografijos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
Tauragės krašto muziejuje...
...Gamtos ekspozicija...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

20191023-IMG 9765Kultūros muitinė pasiekė kulminaciją, nes vakarykštė teatralizuota istorijos pamoka – jau priešpaskutinis ciklo renginys. Svečiai iš Mažosios Lietuvos kultūros centro studijos „Diskutuotina“ kartu su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kolektyvu sujungė pajėgas ir vienai valandai virto XIX a. personažais.

Nieko neįtardami miestelėnai, kaip jau tapo įprasta, renginio pavakarę renkasi Tauragės pilies menėse. Šįsyk niekas anspaudų į kultūros muitinės pasus nededa, nes muziejininkų - pasieniečių nėra. Kažkas neįprasto! Ant apskritų menių stalų sudėti apelsinai ir knygos, sakytumei, muziejus dekoracijas pakeitė.

Stojus penktai į auditoriją įsimaišo skarmalėtas tipelis. Niekas dar nežino, tai knygnešys Vincukas su kontabanda terboje. Iš karčemos į muitinės kalėjimą pasiųsta grafienė Evelina Hanska ieško Balzako. Ji skaito mylimojo spalio 10 dieną Taurogene parašytą laišką. Žadėjo susitikti jiedu slapta, todėl Balzakas tikrai kažkur čia. Dama negali patikėti, kad tokį šviesų žmogų kartu su nusikaltėliais pareigūnai į kalėjimą patupdė. Per klaidą, matyt. Mokytoja Frau Marta renginio lankytojus, tapusius kalėjimo kaliniais truputi nori pamokyti apie Mažąją Lietuvą ir Smalininkus, kraštą, kuriame laivų šonai smala nuteplioti. Staiga pamoka pertraukiama. Į pilies menes įsiveržia Taurageno pasienio muitinės ir Smalininkų grenzlinijos ruožo pasienio saugotojai.

Pareigūnai kelia šurmulį, kartais iššoka tai vokiškas, tai rusiškas žodis. Jie turi užduotį – surasti kontrabandą nešusį knygnešį. Vincukas greitai supakuojamas, byla išaiškinta. Bet čia dar ne pabaiga. Patalpoje atlikus kratą rasta krūvos nelegalių daiktų: orandžų, uždraustos spaudos, spirito. Nelegali prekyba priskiriama čia buvusiems žmonėms. Renginio lankytojai, pasirodo, įkliuvo. Jie išvedami kaip nusikaltėliai pas muitinės viršininką...teismui. Grefienė su mokytoja Frau Marta ramina žmones: „Bus galima išsipirkti!“

Inscenizuotas teismas nepraeina be dramų. Kur buvai? Kur nešei? Ar žmona žino? Apklausą atlieka Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius, vakarui tapęs muitinės viršininku. Smalininkų ir Taurogeno pareigūnai vieną po kito išsiveda žmones, aršiai aiškinasi aplinkybes ir muitininko darbo subtilybes, katra pusė geriau dirba ir uždirba.

Galų gale, įvygdžius teisingumą, pasieniečiai pasirašo sutartį nuo šiol DIRBTI RANKA RANKON. Kaip tiksliai? Dar sužinosim. Atsiranda ir prašapėlis Balzakas. Jis netoks kaip nuotraukoje. Bet kam tai berūpi, kai susiburia nauja pora. Taip būna šiapus ir anapus sienos...

---------------------------------------------

Kultūros muitinė – tai 7 mėnesius trunkantis renginių ciklas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Teksto aut. Renata Karvelis