TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Gamtos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
Tauragės krašto muziejuje...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Etnografijos ekspozicija...
...Istorijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

                                                            Genovaitė Digaitienė plakatas web                                    

Gegužės 28 d., 17 val. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parodų salėje (Dariaus ir Girėno g. 5, pilies III korpuso II aukšte) vyks tautodailininkės Genovaitės Digaitienės-Kairevičiūtės jubiliejinės tapybos darbų parodos atidarymas.

Genovaitė Digaitienė-Kairevičiūtė yra viena ryškiausių Tauragės krašto tautodailininkių. Ji – tapytoja, žaislų kūrėja, siuvinėtoja, labai kūrybiška asmenybė. Savo kūriniams, dailiems darbeliams ji naudoja ne tik tradicines medžiagas – popierių, drobę, aliejinius dažus, guašą, siūlus, audinius, bet ir stiklą, butelius, buityje nebereikalingus daiktus – senus kailinius, drabužius.

Genovaitė Digaitienė gimė 1939 m. sausio 1 d. Jurbarke. „Manau, kad esu tikra tauragiškė, nors laiko tėkmė nusiuntė gimti į Jurbarko miestą. Tėvai abu tauragiškiai, todėl po karo jie vėl grįžo į savo jaunystės miestą“, – sako G.Digaitienė. Piešti, lipdyti mėgo nuo pat vaikystės. Mokėsi Tauragės pirmojoje vidurinėje mokykloje, nuo penktos klasės ėmė lankyti piešimo būrelį. Jau užaugusi lankė dailės studiją, kuriai vadovavo šviesios atminties Tauragės kultūros namų direktorius Aleksandras Fadinas. Vilniuje mokėsi dailininkės apipavidalintojos specialybės. Grįžusi į Tauragę, dvejus metus dirbo Tauragės kultūros namuose. Ilgą laiką, iki pensijos, dirbo Tauragės autotransporto įmonėje dailininke apipavidalintoja. Ten jos darbas su dailės pomėgiu buvo susijęs tik tiek, kad vartojo įvairius dažus, išbandė daug medžiagų: darė kelio ženklus, plakatus, rūpinosi vaizdine agitacija. Genovaitė sako, kad toks darbas pravertė ir kūrybai – rankos miklinimui, medžiagų išbandymui.

Visą laisvalaikį G.Digaitienė skyrė kūrybai – tapė gamtos vaizdus, dalyvavo parodose. Pirmąją parodą surengė 1958 m. Ji sulaukė aukščiausio įvertinimo – buvo pripažinta pirmoji vieta. 1965 m. buvo priimta į Liaudies meno draugiją. Atsivėrė didesnės galimybės bendrauti su kolegomis, mokytis, ji buvo kviečiama į parodas, dalyvavo liaudies meno meistrų kūrybinėse stovyklose, mokymuose. Per liaudies menininkės karjerą net 26 kartus dalyvavo įvairiuose kūrybiniuose seminaruose, kursuose, praktikumuose, stovyklose, kuriuos organizavo Liaudies meno rūmai, Liaudies meno draugija. 1968 m. buvo apdovanota Kultūros ministerijos Meno žymūno ženklu, 1990-aisiais – Lietuvos tautodailininkų sąjungos garbės raštu, yra gavusi daugybę kitų apdovanojimų, garbės raštų, padėkų.

Tautodailininkė savo darbus skaičiuoja šimtais. Darbų yra dovanojusi vienam miesto lopšeliui darželiui, vidurinėms mokykloms, Tauragės krašto muziejui. Daugybė darbų yra išvežta į Latviją, Estiją, Lenkiją, Rusiją, Daniją, Prancūziją, Graikiją, JAV. Daugiausiai Vokietijoje ir Anglijoje, taip pat nemažai darbų pas draugus.

Labiausiai prie širdies Genovaitei – gamta, architektūra, tai dažniausi jos kūrinių motyvai. Mėgstamiausia technika – tapyba aliejiniais dažais. Tapo ant drobės, kartono. Unikalūs jos paveikslai, tapyti ant stiklo. Mėgsta ištapyti ir jai patikusius, įdomios formos tuščius butelius nuo įvairių gėrimų.

G.Digaitienės namuose – visas muziejus. Kambariuose ir specialiai įrengtoje patalpoje kieme sudėti jos paveikslai, iš apipieštų ar vašku aplietų butelių padarytos vazos, siuvinėjimai, iš siūlų pintos rozetės ir pelėdos, pasiūta daugybė žaislų. Menininkė toliau tęsia kūrybinį darbą. Pastarųjų metų kūryba – šioje jubiliejinėje parodoje.

Muziejininkė-etnografė                                                 Viliutė Ružinskaitė