TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...apsilankę muziejuje Jūs...
...Griežpelkiuose Jūsų lauks Antano Bagdono tautodailės darbų paroda...
...pamatysite, kokius įrankius žmonės naudojo buities darbams...
...turtingame eksponatais gamtos skyriuje susipažinsite su daugybe paukščių, moliuskų, drugelių, žinduolių rūšių...
Tauragės krašto muziejuje...
...pirmųjų mūsų eros amžių daiktai nukels į žilą krašto praeitį...
...išmėginsite interaktyvųjį stalą...
...pažinsite subtilų baltų meną...
...pamatysite 20 milijonų metų senumo suakmenėjusį medį...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...nusikelsite į gilią skalvių genties senovę...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Skaudvilės ekspozicijoje susipažinsite su krašto etnografija...
...apsilankysite bokštų ekspozicijose...
...dėmesį patrauks etnografiniai baldai ir audiniai...

Lankymas:

   I–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 676 87 756, +370 616 38 836

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

Tauragės pilis 360°

                                

IMG 6915         Balandžio 9d. vyko pirmasis, septynis mėnesius truksiančio renginių ciklo „Kultūros muitinė“, renginys. Kiekvienas renginių ciklo mėnuo turi savo temą, o balandžio mėnesio tema – kulinarinis paveldas.
Žydų bendruomenė Tauragėje buvo gausi ir aktyvi, deja, Antrojo pasaulinio karo metų įvykiai žydų bendruomenę stipriai sumažino ir išblaškė. Anksčiau neretas tauragiškis bičiuliavosi su kaimynu žydu, daugiau ar mažiau žinojo apie jų kultūrą, tradicijas, kulinarinį paveldą, tačiau šiomis dienomis retas galėtų kažką daugiau apie tai papasakoti. Taigi, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ nusprendė praskleisti šį paslapties šydą ir tauragiškius pakviesti į paskaitą-degustaciją „Pesachas – laisvės ir pavasario šventė arba su kuo valgomi macai“.
Paskaitą vedė socialinių mokslų specialistė, gidė po žydišką Vilnių, Izraelio ir Rytų Europos žydų virtuvės žinovė Laurina Todesaitė. Laurina gimė Vilniuje, augo Izraelyje, o dabar gyvena, kuria ir gamina Paryžiuje, tačiau kartas nuo karto grįžta į Lietuvą pristatyti savo sukurto projekto #CookJewishBeJewish (#GaminkŽydiškaiBūkŽydu) programų.


Renginio metu susirinkusiesiems lektorė papasakojo apie žydų šventės, vadinamos Pesachu, prasmę, eigą bei jos metu valgomus patiekalus. Ši šventė yra viena svarbiausių žydams ir neretai sutampa su krikščionių šv. Velykomis (šiemet Pesachas prasidės balandžio 19 d. ir baigsis balandžio 27 d.). Visgi, Pesachas savo prasme neturi nieko bendro su šv. Velykomis, nes tai yra šventė, skirta paminėti įvykiams, susijusiems su žydų išsilaisvinimu iš Egipto faraono vergijos. Visą šventės laiką nevalgoma rauginta duona ar kiti raugo turintys produktai, todėl pasirengimas šventei prasideda nuo macų – paplotėlių iš miltų bei vandens – kepimo. Pesachui naudojami specialūs indai, į kuriuos niekuomet nebuvo dėti raugo turintys patiekalai. Šios šventės vakarienė griežtai reglamentuota: pradedant tam tikrais patiekalais (karčios žolelės, kiaušinis, merkiamas į sūrų vandenį, krienai ir kiti vergovės kartėlio simboliai) ir baigiant maldomis bei giedojimu, kas užtrunka iki vėlumos, todėl visiems reikia turėti nemažai kantrybės, kol sulaukiama meto, kada pagaliau galima numalšinti alkį Pesacho vakarienės gardumynais. Taip pat ir susirinkusieji į renginį turėjo būti kantrūs, nes lektorė laikėsi Pesacho šventės vakarienės eigos ir degustaciją, kaip kulminaciją, pasiliko renginio pabaigai.
Dėkojame lektorei L. Todesaitei už įdomų ir įtraukiantį Pesacho šventės pristatymą bei gardžios degustacijos paruošimą ir, žinoma, gausiai susirinkusiai, žingeidžiai publikai. Iki susitikimo kituose „Kultūros muitinės“ renginiuose.

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Tauragės rajono savivaldybė