TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Etnografijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Etnografijos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Istorijos ekspozicija...
Tauragės krašto muziejuje...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Gamtos ekspozicija...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

IMG 5693Balandžio 1–osios vakarą Tauragės pilies menės pavirto varžybų aikštele, kurioje kovėsi solidžiai raguoti ir beragiai poetai. Į SLEMĄ SU RAGAIS atvyko net 16 dalyvių iš Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės. Scenos profesionalai, rašytojai, moksleiviai, filologai, pardavinėjantys unitazus – visi jie taikėsi surinkti daugiausia auditorijos decibelų. Taip, Tauragėje slemerių tekstai buvo vertinami klyksmais!

 

 

Kaip stambiausias grynakraujis Tauragės literatas Eugenijus Šaltis nuo pat pirmos minutės davė suprasti, kad kažkam šį vakarą tikrai bus ragai. Daiva Genienė iškart prisidavė, kad jai jau tikrai ragai ir dar ne vieni. Į varžybas ji atlėkė net neperkrimtusi žodžio SLEMAS reikšmės. Galbūt poetei kaip ir daliai tauragiškių, balandžio pirmosios rytą išvydusių ant miesto simbolio - tauro, užrašą SLEMAS SU RAGAIS, susirodė SEIMAS SU RAGAIS? Kitas tauragiškis turėjo dar rimtesnių problemų. Remigijus Žukauskas skaičiavo auditorijoje blondines ir jų buvo net 13. Sigitas Kazakavičius vis nusistebėdavo: „Kokie gražūs kukuliai.“ Iveta Skurvydienė filosofiškai narpliojo šuns (ne)galimybes, kai Jonas Jakštaitis neapsisprendė ar su slieke, ar su smilga verčiau į pradalgę (su)gulti?

Slemas – kaip iš esmės ir byloja jo pavadinimas – smūgiuoja ČIA IR DABAR. Taip apsimovęs baltą nesuteptą melu bliuską slemavo tauragiškis Jokūbas Kurlinkus. Atrodė, kad vaikino tekstai pilasi tiesiog kažkur iš renovuotų pilies menių arkų, kai merginos: Anelė ir Ugnė, aiškiai skaitė tekstus jau iš anksto parašytus išmaniuosiuose telefonuose.

Mindaugas Laurinaitis melagių dieną norėjo būti baisiai gražus, todėl parašęs odę žodžiui „Grožybė“, vis mesteldavo meilingą žvilgsnį į Robertą Stonkutę, alaus putele nutekėjusią tą vakarą net iki slemo finalo. „Būti žmogumi baisiai kvaila“ toks užrašas puošė Milgintos Palubinskaitės džemperį, į kurį pirmiausią krypo akys. Klaipiedietė Ieva Modgabytė raudonomis lūpomis it vyšniomis papasakojo tragikomišką vyro iš 17-to autobuso istoriją, o Dovilė Karpiūtė, nesuvalgiusi keptos lydekos, pagrojo gitara TAKŠT TAKŠT.

Jovaras Kelpšas laimėjo pirmąjį SLEMĄ SU RAGAIS. Į Šiaulius jis išvažiavo turėdamas naują mašinos vairą, tapusį varžybų prizu ir neoficialiu Tauragės miesto simboliu. Juk dažnas pasako: "Žinau tą miestą. Tauragėj mašiną pirkau!"

(Teksto aut. Renata Karvelis)