TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Gamtos ekspozicija...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Istorijos ekspozicija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Gamtos ekspozicija...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
Tauragės krašto muziejuje...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Etnografijos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

IMG 4095Birželio 13 d., per Antanines, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ organizavo tautodailininko, Tauragės garbės piliečio Antano Bagdono (1928–2015) gimimo 90-ties metų jubiliejaus paminėjimą. Autobusu vykome į Papušynio kapines, padėjome gėlių ir uždegėme žvakeles ant A.Bagdono kapo, kur be jo dar ilsisi jo motina, žmona Elena ir sesuo Bronislava. Aplankę kapus, vykome į Griežpelkių I kaimą, į Virginijos Dedūrienės kaimo turizmo sodybą, kur įsikūręs Antano Bagdono muziejus.

Apžiūrėjome ekspoziciją, kurioje yra ir patys seniausi Antano ir jo žmonos Elenos kūriniai (rankomis rištas kilimas pirmajai parodai, kuri vyko 1958 m.), ir paskutinieji jo darbai – iš kriauklelių ir akmenukų suklijuoti bokštai, iš ąžuolo gilių ir pjaustytų graikiškų riešutų padaryti kryžiai, rėmeliai fotografijoms. Iš viso ekspozicijoje yra 380 kūrinių, kuriuos 2013 m. A.Bagdonas padovanojo Tauragės krašto muziejui „Santaka“.

Lankytojų salėje peržiūrėjome Antano Bagdono filmuotą medžiagą apie savo skulptūromis bei želdiniais išpuoštą sodybą, klausėmės jo pasakojimų apie kūrybą, matėme tautodailininkų 1996 m. parodos Tauragės „Santakos“ muziejuje vaizdus. Renginyje dalyvavę tautodailininkai pamatė ir prisiminė savo veiklą. Prisiminimais apie Antaną Bagdoną dalinosi tautodailės veteranė tapytoja Genovaitė Digaitienė, juvelyras, taip pat gražiausios titulą ne kartą pelniusios sodybos šeimininkas Zenonas Radvilas. Žodį tarė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas, taip pat renginyje dalyvavo Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė bei Lietuvos Respublikos Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Valinčienė.

Muziejininkai esame dėkingi Tauragės rajono savivaldybei už projekto finansavimą, taip pat Virginijai ir Petrui Dedūrams, kurie ištikimai ir su meile saugo ir rūpinasi ekspozicija, bei visiems dalyvavusiems – rajono tautodailininkams, III-čiojo amžiaus universiteto lankytojams.

Muziejininkė-etnografė                                                Viliutė Ružinskaitė