TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Etnografijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Etnografijos ekspozicija...
Tauragės krašto muziejuje...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Gamtos ekspozicija...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Istorijos ekspozicija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

Zenonas Radvilas ZENONAS RADVILAS gimė 1942 m. gegužės 16 d. Tauragės r., Šiauriškių k. Nuo vaikystės mėgo meistrauti: kalti, drožinėti, konstruoti. Tą pomėgį greičiausiai bus paveldėjęs iš senelio, kuris tarpukariu savo sodyboje Gaurės vlsč., Milgaudžių k. buvo įsirengęs kalvę, staliaus dirbtuves ir net vėjo jėgainę. Pirmieji Zenono darbai – prieš 50 metų imtos drožti medinės skulptūrėlės. Vėliau ėmėsi juvelyrikos. Nuo 1982–ųjų 18 metų dirbo „Dailės“ kombinate gintaro meistru–juvelyru.

Z.Radvilas – įvairiaplanis tautodailininkas, kuriantis medžio, metalo, gintaro dirbinius, puikiai įsisavinęs filigran techniką. Kūriniai pasklidę po Lietuvą, jų turi įsigiję Palangos Gintaro ir kiti muziejai, daug išvežta į užsienio valstybes. Z.Radvilas Tauragėje žinomas kaip ne kartą tvarkingiausia ir gražiausia respublikoje ir rajone pripažintos sodybos šeimininkas, kurią puoselėja kartu su žmona Aga. Dar 1982 m. jie pirmieji iš Tauragės rajono gavo respublikinio gražiausių sodybų konkurso laureatų apdovanojimą. 1998 m. Prezidentas Valdas Adamkus gražiausių sodybų savininkams, tarp jų ir Radvilų šeimai, Prezidentūros salėje įteikė padėkos raštus.

Nuo 1967 m. Z.Radvilas yra Lietuvos liaudies meno draugijos Klaipėdos skyriaus narys. Šiuo metu – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos zonos Tauragės skyriaus pirmininkas. Dalyvavo zoninėse, respublikinėse, tuometinėse sąjunginėse ir tarptautinėse parodose, Dainų švenčių programose, ne kartą konkursinėse parodose pelnė laureato vardą. Už kūrybinę, visuomeninę veiklą yra apdovanotas daugeliu garbės raštų ir diplomų.

Pirmoji autorinė juvelyrikos darbų paroda buvo surengta Klaipėdoje 1983 m. 1992 ir 2003 m., savo 50–mečio bei 60–mečio progomis Z.Radvilas pristatė autorines parodas Tauragės krašto muziejuje. 2003 m. liepos 6-7 dienomis su savo kūriniais dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“, 2006 m. naujausius darbus pristatė Lenkijoje, Olštyno mieste. Jis yra nuolatinis bendrų tautodailės parodų bei regioninių liaudies meno parodų dėl „Aukso vainiko“ nominacijos dalyvis, ne kartą pelnęs prizines vietas.

Šiemet Zenonas Radvilas švenčia ne tik gyvenimo jubiliejinę sukaktį. Žymiai svarbiau, kaip sako, jam pačiam, kad šiemet taip pat sutampa jo kūrybinio kelio 50–metis. Zenonui kūryba – viskas. Pasinėręs į kokį nors filigran technikos papuošalą ar žalvario kūrinį, pamiršta ir laiką, ir visus rūpesčius. Nesvetimas Zenonui ir medis. Sukurta įvairių kompozicijų su senovinių pilių, menančių žilą praeitį, žirgu, laimės simboliu – pasaga motyvais.

Šiai parodai autorius atrinko darbus, kurie atspindi pagrindinius kūrybos etapus bei įvairovę. O tame ilgame 50–ties metų kūrybinio gyvenimo kelyje būta daug visko: ieškojimų, klydimų, atradimų, pripažinimo bei grožio, išmonės, kantrybės... Tauragės kraštas turi didžiuotis, kad čia gyvena toks kūrybingas žmogus. Belieka palinkėti jam stiprios sveikatos, o jis tegu ir toliau kuria ir džiugina žmones savo sukurtomis grožybėmis.