TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Etnografijos ekspozicija...
...Istorijos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
Tauragės krašto muziejuje...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Gamtos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Gamtos ekspozicija...

Lankymas:

   II–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 655 56 300

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

JovaisaDarius Kiniulis

Miesto šventės metu, šeštadienį lankėsi ir paskaitą skaitė bei antrą serijos knygą "Aisčiai. Raida" pristatė profesorius Eugenijus Jovaiša. Mokslininkas pateikė naują romėniškojo laikotarpio mūsų kraštų istorijos interpretaciją. Archeologija, istorinių šaltinių ir žemėlapių analizė atskleidė, kad aisčių arba kitaip - ankstyvųjų baltų pasaulis buvo itin reikšmingas Romos imperijai. E. Jovaiša pagrįstai griauna įsisenėjusius Lietuvos istorikų teiginius apie baltų pasaulį, kaip tolimą ir uždarą kraštą. Tiek romėnų amžininkų užrašytos žinios, tiek žemėlapiuose sutinkami pavadinimai rodo, kad Romos imperijai kraštas buvo gerai žinomas, kadangi imperijos pakraščių miestus (ypač dabartinėje Austrijoje) ir aisčių kraštus jungė Gintaro kelias, prekybos mastais prilygęs Šilko keliui. Lietuvoje, ypač III a. kapuose itin daug Romos monetų su imperatorių atvaizdais bei bronzinių papuošalų. Mūsų kraštuose nėra bronzai gaminti reikalingų metalų telkinių. Didžiuliais kiekiais parduodamą gintarą vakarų baltai keisdavo į didžiulius kiekius metalų žaliavos bei spalvoto stiklo. Paskaitos metu

mokslininkas klausė: "Jei mes buvome tokie uždari, iš kur tiek daug bronzos, kodėl tokie turtingi kapai ir kodėl tiek daug Romos monetų?".


Paskaitos metu profesorių pasveikinti atskubėjo meras, padėkojęs už krašto garsinimą. E. Jovaiša atvyko su vertingomis dovanomis. Muziejui perduoti keturi paveikslai, sukurti pagal Dauglaukio I-IV a. kapų medžiagą. Miestui svarbu, kad du iš jų 1986 m. nutapyti tauragiškio menininko, paveldosaugininko Algirdo Remeikio. Kaip teigė akademikas, paveikslai ilgą laiką kabėjo jo namuose, primindami apie itin reikšmingus Lietuvos archeologijai ir asmeninei karjerai tyrimus. Jo nuomone, atėjo laikas paveikslams grįžti ten, kur jų tikroji vieta. Tęsdamas mintį, mokslininkas iškėlė idėją apie skalvių gentį tinkamai reprezentuojančią modernią ekspoziciją, suformuotą profesionalių dizainerių, kaip tai buvo padaryta Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspozicijoje. Juolab, kad archeologą muziejus jau turi, taigi, pagal įstatymus atlikus keletą formalumų, gali sėkmingai gausinti archeologinius eksponatus. E. Jovaiša žadėjo aktyvią paramą. Pilies rytiniame bokšte esanti nedidelė archeologinė ekspozicija yra vienas muziejaus traukos objektų, tačiau ji labai maža. Daug veiksnių nulems, turėsime rekonstruotuose pilies rūsiuose seniausią krašto praeitį pasakojančią modernią ekspoziciją, regiono išskirtinumą ir miesto turistinį potencialą didinantį objektą, ar ne. Labai mažai kam žinomų archeologinių ir istorinių duomenų muziejaus archeologo bakalauro ir magistro darbuose sukaupta daug. Skalviai pasiruošę prabilti.