Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams. Piliakalnių įrengimas demonstruojamas naudojant pirmąją Lietuvoje papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę. Vaikai patys gali piliakalnius statyti, kasti kanalus, pilti pylimus naudodami kinetinį smėlį. Antrojoje edukacijos dalyje mokiniai nuvedami į antrą aukštą, kur mokosi, kaip taisyklingai išmatuoti būsimų tyrimų perkasą, kokius įrankius naudoti ir kaip vyksta kasinėjimų eiga. Žiūri animacinį filmuką apie skalvius, stebi tik tamsoje šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute bei sužino jų reikšmę. Ir, žinoma, patys smėlyje ieško radinių.
Edukaciją veda edukatorė Renata Jančiauskienė arba archeolgas Darius Kiniulis. Trukmė: 45 min. Kaina 2 €/asm. Skirta 1-4 kl. moksleiviams.
+37062259269
Rėmėjai:
Edukacijos metu kiekvienas jos dalyvis bus supažindintas su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų. Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Šviesai jautri medžiaga yra užtepama ant popierinio paviršiaus. Kai popierius išdžiūsta ant viršaus dedamas negatyvas su pasirinktu Tauragės miesto atvaizdu. Eksponavimas vyksta po […]
Užsiėmimo metu keliaujama po Skaudvilės miestelį. Dalyviai gauna senas fotografijas iš kurių turi atpažinti dabartines vietas.
Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.